Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

497 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CorSport – Taktike, fizike dhe psikologjike: plani i Walter Mazzarrit.

CorSport – Taktike, fizike dhe psikologjike: plani i Walter Mazzarrit.
Ardis
  • On 12/12/2013, 11:33

Corriere dello Sport analizon momentin e Interit, duke shpjeguar se kush mund te jene veprimet e Walter Mazzarrit per te dale nga mini-kriza sezonale: “Tre barazime ne ndeshjet e fundit dhe impenjimi i dyfishte me Napolin dhe Milanin per te mbyllur vitin. Imperative per Mazzarrin eshte qe te rifilloje, por situata qendron e komplikuar. E marta ishte dita e perballjes me lojtaret (e tensionuar dhe e veshtire), dje nderkohe ka filluar puna e vertete. Shume mire, trajneri i Interit e ka studiuar sesi ta ndaj planin e tij te veprimit. Do te jene tre menyra te ndryshme: taktike, fizike dhe psikologjike”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.