Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | June 24, 2019

Scroll to top

Top

971 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

CorSport – Thohir do modeloje merkaton zikalter

CorSport – Thohir do modeloje merkaton zikalter
Andi Prifti

Erick Thohir dhe Massimo Moratti do takohen serish. Kete here do ta bejne per te mbyllur hyrjen ne shoqeri te manjatit. Ne keto dy dite, te dy ata kane folur se cila do te jete e ardhmja e Interit. Nje e ardhme qe parashikohet nga disa detaje: kuotat, siguria, garancia, drejtimi i klubit – dhe mbi te gjitha – merkatoja.

Thohir do filloje te investoje ne merkaton e janarit, por manjati indonezian do donte t’i ‘dhuroje’ tifozeve edhe Nainggolan. Nje dhurate kjo qe Moratti dhe Branca kane kohe qe po perpiqen ta marrin nga Cagliari,

Propozimi fillestar per te arritur tek mesfushori do behet duke futur dhe nje lojtar te ri ne tratative, nje hipoteze kjo qe nuk mund t’i pelqeje shume Thohir. Operacioni mund te mbyllet vetem duke dhene 18 milione euro cash ne kasat e klubit…18 milione te negociueshme.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.