Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 5, 2022

Scroll to top

Top

531 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Costacurta: “Juventusi do dali perseri perpara Interit dhe per kete ju tregoj edhe pse do te ndodhe keshtu.”

Costacurta: “Juventusi do dali perseri perpara Interit dhe per kete ju tregoj edhe pse do te ndodhe keshtu.”
Inter Club Staff

Alessandro Costacurta, nga studiot e Sky Sport, ka dhene idene e tij per skuadrat favorite per kampionatin e ri.

Ai perseri nuk e shikon Interin si nje skuader qe mund te fitoje kampionatin dhe i mendon zikalterit si nje skuader qe mund te dale maksimumi ne vendin e dyte.

Per te, skuadra favorite ne kete moment eshte Juventusi dhe ish-mbrojtesi i Milanit ka dhene edhe mendimin e tij se pse e mendon keshtu garen per titull.”

“Une thjesht mendoj se Juventusi eshte perpara Interit ne kete moment dhe nuk shoh arsye pse te mos jete keshtu.”

“Diferenca e sezonit te shkuar do te ndihet edhe kete sezon dhe skuadra e Juventusit pikerisht nga kjo diference mund te sjelle shume entuziazem dhe bindje ne aftesite e veta.”

“Mendoj se kjo gje do ta ndihmoje edhe Andrea Pirlon edhe pse ka disa mangesi duke qene se eshte ne vitin e tij te pare si tranjeri.”

“Por ai mund te krijoje nje pakt me lojtaret e tij per te tentuar te fitoje perseri. Me duken te gatshem per ta bere.”

“Pirlo eshte nje djalosh special dhe mund te sjelle entuziazem, mund te frymezoje te rinjte. Ja pse une mendoj se Juventusi do te dale perpara Interit: prej Pirlos.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.