Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 7, 2022

Scroll to top

Top

608 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Costacurta nuk i beson syve: “Po cfare lojtari ka Interi keshtu ne skuader? E pabesueshme, duket si Neymar.”

Costacurta nuk i beson syve: “Po cfare lojtari ka Interi keshtu ne skuader? E pabesueshme, duket si Neymar.”
Inter Club Staff

Billy Costacurta, ish-mbrojtesi i Milanit ka qene prezent ne studiot e Sky Sport si gjithmone gjate sezonit.

Legjenda kuqezi duket se eshte cmendur totalisht pas talentit te Nicolo Barella dhe nuk eshte permbajtur me komplimentat e tij.

Sipas Costacurtes, Barella ka qene perseri nje nder me te miret ne fushen e lojes dhe ka bere diferencen.

“Nuk e di se si Barella ka arritur kete nivel te mrekullueshem, por aktualisht eshte kthyer ne nje gjeni per Interin.”

MILAN, ITALY - SEPTEMBER 25: Nicolo Barella of FC Internazionale in action during the Serie A match between FC Internazionale and Atalanta BC at Stadio Giuseppe Meazza on September 25, 2021 in Milan, Italy. (Photo by Mattia Ozbot - Inter/Inter via Getty Images)

“Ky Barella mua me duket si Neymar. Me duket fiks si ai: i kthjellet dhe ben disa gjera ne fushe qe nje lojtar italian nuk para i ben.”

“Po cfare lojtari ka Interi keshtu ne skuader? E pabesueshme, duket me te vertete si nga nje planet tjeter, ben nje futboll te mrekullueshem.”

“Barella mund te luaje ne cdo skuader te botes ne kete moment si titullar i padiskuteushem. Ka arritur nje nivel ultra.”

“E kur llogaris moshen e tij dhe karrieren qe ka perpara imagjinoj vetem gjera te bukura per te. Me te vertete nje lojtar unik.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.