Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2020

Scroll to top

Top

384 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Costacurta nuk permbahet: “Interi u dominua totalisht. Nese vazhdon keshtu, Milani…”

Costacurta nuk permbahet: “Interi u dominua totalisht. Nese vazhdon keshtu, Milani…”
Inter Club Staff

I pyetur ne studiot e Sky Sport ne fund te derbit ndermjet Interit dhe Milanit qe eshte humbur 2-1 nga Interi, Alessandro Costacurta eshte shprehur teper i ekzaltuar per Milanin.

Ish-kapiteni i Milanit, ka komentuar keshtu ndeshjen e San Siros duke komplituar jo pak Milanin dhe duke bere te kunderten per Interin.

“Conte sipas meje ka folur per sulmin dhe per rastet e pashenuara per te spostuar pak vemendjen nga mbrojtja e Interit.”

“Aty kane ardhur gabimet qe i kane kushtuar Interit ndeshjen dhe prandaj eshte nje diskutim qe duhet bere me kujdes.”

“Sipas meje, Interi do te jete ne veshtiresi gjate gjithe sezonit nese Conte do te doje ta luaje kampionatin ne fushe te hapur.”

“Nuk ka mbrojtes teper te shpehte dhe me Bastonin ne fushen e lojes do te kishim pare te njejten fitore te Milanit.”

“Ne Champions mendoj se Interi do e kaloje grupin, por sot bravo Milanit qe ka anulluar nje Inter qe eshte i forte.”

“U pa edhe ne fushen e lojes qe Milani dominoi ndeshjen totalisht. Prandaj, Interi duhet te permirsohet shume ndersa Pioli po gezon frutet e punes se tij dhe ka arritur te ndertoje nje Milan luftarak per zonat e larta te klasifikimit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.