Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,346 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Costacurta shume i ashper: “Une ju kisha thene. Me duket spo e kuptoni, por sot Conte pa…”

Costacurta shume i ashper: “Une ju kisha thene. Me duket spo e kuptoni, por sot Conte pa…”
Inter Club Staff

I pyetur per mikrofonat e Radio Deejay, Billy Costacurta, ish-mbrojtes i Milanit dhe sot opinionist me kohe te plote i Sky Sport, ka folur keshtu per kete jave te Serie A.

“Nuk jam dakort me Bergomin kur thote se skuadra e Milanit eshte nje skuader qe mund te fitoje Serie A.”

“Une i kam fituar shume si favorit, por ne vitin kur ishte Zaccheroni, kemi fituar kampionatin edhe pse shiheshim si skuadra e trete apo e katert e kampionatit.”

“Kurre mos thuaj kurre, por ky Milan qe shohim ne nuk eshte aspak per kampionat dhe me mire qe ta themi.

“Italianet kane bere blerje te mira: qe te Tonali e tek Chiesa, Osimhen dhe Hakimi. Por edhe Perieria i Lazios eshte nje lojtar shume i mire.”

“Une jam shume i kenaqur me merkaton e skuadrave italiane. Sipas meje mbyllja e stadiumeve i ka ndihmuar lojtaret e Milanit qe nuk kishin personalitet me pare.”

“Pirlo? Nuk eshte nje ‘pirla’. I kane munguar lojtaret kryesor si Cristiano Ronaldo, Chiellini dhe Dybala. Do te rritet skuadra e tij.”

“Interi sot ndaj Parmes? Nuk e shihja Interin favorite sot ndaj Parmes. Conte do ta kishte shume te veshtire te fitonte pa Lukaku ne fushe, duke qene se te gjithe lojen e ka te perqendruar tek ai. Me sa duket disa nuk e kane kuptuar, por kjo eshte e verteta…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.