Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 19, 2019

Scroll to top

Top

454 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Costacurta: “Sot Interi rrezikon me shume se Napoli. Doni ta dini se pse mendoj keshtu?

Costacurta: “Sot Interi rrezikon me shume se Napoli. Doni ta dini se pse mendoj keshtu?
Ardis
  • On 28/11/2018, 20:34

Billy Costacurta, opinionist i Sky Sport, ka folur per Champions League pak ore perpara se te fillojne ndeshjet qe do te luhen sot dhe ka folur per skuadrat italiane te impenjuara ne kete kupe:

“Besoj se jane mundesi te mira qe te kemi 4 skuadra italiane ne fazen e 1/8. Kush rrezikon me shume midis Inter-it dhe Napoli-t? Kam hequr dore nga nenvleresimi i Napoli-t muaj me pare”.

“Eshte Inter-i skuadra qe do te kete impenjimin me te veshtire, sepse do te gjendet perballe nje Tottenham-i ne forme shume te mire, ne nje stadium prestigjioz, ne nje fushe qe sipas meje nuk do ti ndihmoje zikaltrit”.

“Zakonisht kjo lloj fushe penalizon skuadren me teknike, veshtire te them se kush do te vuaje me shume por sigurisht Tottenham tashme ka luajtur dite me pare. Besoj se per Ancelotti-n eshte me pak e veshtire sesa per Inter-in dhe mendoj se skuadra e Spalletti-t do te vuaje me shume ne gjysmen e pare te ndeshjes”.

E imagjinoni ndryshe ne krahasim me ndeshjen e pare?
“Ne ate ndeshje, Inter-i eshte dominuar per 80 minuta, por me pas u tregua i zoti qe e fitoi me karakter. Besoj se te dyja skuadrat jane rritur. Tottenham eshte ndryshe, ka lojtare qe jane rritur dhe Alli eshte rikthyer. Edhe Inter-i eshte rritur, pervec 30 minutave te para qe vuan besoj se do te zhvilloje nje ndeshje te bukur”.

Kush eshte me perpara midis Kane dhe Icardi-t?
“Ne nje avantazh te vogel Kane per ate qe ka treguar ne Kombetare, ne kampionatin anglez, ne Champions League prej disa vitesh. Nese me duhet te them se kush nga te dy eshte perpara besoj se sulmuesi i Tottenham eshte me perpara Icardi-t”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.