Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

923 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Coutinho: “Sa kujtime te bukura me Interin. Do te jete dicka e bukur te perballem. Ndjesia qe kam…”

Coutinho: “Sa kujtime te bukura me Interin. Do te jete dicka e bukur te perballem. Ndjesia qe kam…”
Inter Club Staff

Interi dhe Barcelona jane dy skuadrat ne grupin B qe kane pike te plota pas javes se pare te Champions League. 

Barcelona perplasi PSV me nje rezultat te thelle ndersa Interi mundi ne minutat e fundit Tottenham ne Meazza.

Keshtu, ne ndeshjen e trete ne grupe, Interit do i takoje te perballet me Barcelonen dhe pikerisht per kete ka folur ish-lojtari i Interit qe sot luan per Barcelonen, Philippe Coutinho i cili ka kujtuar me disa fjale te bukura koherat e Interit.

Ja fjalet e tij:

“Interi ka qene skuadra ime e pare ne Europe dhe une si zikalter jam ndjere shume mire.”

“Per mua do te jete nje ndeshje shume e bukur ne Champions League dhe te perballem me ta. Do te jete nje emocion i vecante se eshte here e pare qe do te ndodhe.”

Keto kane qene fjalet e Coutinho qe cdo dite e me shume eshte bere i pazevendesueshem per Valverde:

“Favoritet per te fituar kupen? Vetem fusha do e tregoje se kush eshte favorite.”

“Champions eshte gjithmone e veshtire, prandaj duhet qe te japim gjithmone maksimumin per te cuar ne shtepi sa me shume fitore.”

“Ka skuadra te veshtira por edhe grupi yne eshte i tille. Interi dhe Tottenham nuk bejne shaka.”

“Ndeshja me Interin? Do te jete emocionuese.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.