Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

476 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Crespo: “Moratti largohet, cfare nostalgjie. Me kujtohet…”

Crespo: “Moratti largohet, cfare nostalgjie. Me kujtohet…”
Ardis
  • On 17/10/2013, 13:04

Ish-sulmuesi i Interit Hernan Crespo ka folur ne SKY per shitjen e Interit nga ana e Morattit. Ja dhe opinioni i tij mbi tratativat: “Te krijon pak nostalgji dhe ka nje shije te hidhur. Moratti ngelet Moratti. Nese ka vendosur keshtu ka pasur motivet e tij te mira. Me kujtohet hera ime e pare ne 2002 me Facchettin. Moratti ka nje deshuri te thelle per Interin dhe ky kalim i pronesise nuk do tja shuaje ate dashuri. Tashme ti besojme Morattit, ashtu sic bene romanjotet kur i besuan familjes Sensi kur shiten Romen. Sot mungojne kapitale per te krijuar infrastruktura te reja, ne fillim ishin sipermarresit italian qe investonin, tashme nuk eshte e mundur. Bota ecen perpara…”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.