Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

333 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Crespo: Strama nuk mund ti zgjidhte problemet. Icardi? Mendoj qe…

Crespo: Strama nuk mund ti zgjidhte problemet. Icardi? Mendoj qe…
Xhorxh Gellci

I paharruari bomber zikalter Hernan Crespo ne mikrofonat e Gazzetta TV ka komentuar sezonin e tmerrshem te Interit dhe aventuren e re te Mauro Icardit. “Inter sezon te deshtuar? Eshte normale. Veshtiresite mund te qendrojne gjithmone sidomos nga momenti qe nderrohen idete dhe projekti duke blere lojtare jo te afirmuar. Momenti te detyron te investosh tek te rinjte dhe keto momente jane shume normale. Pastaj natyrisht kane dale edhe probleme te tjera qe Stramaccioni nuk mund ti zgjidhte.”

Si e vlereson blerjen e Icardit? Une mendoj qe sot po nxitohemi shume. Ajo qe ka ndodhur me Mattia Destron shpresoj qe nuk do te ndodhe edhe me Icardin. Qe te dy kane bere mire gjysmen e sezonit me skuadrat e tyre. Destro tek Roma ka pasur probleme per te gjetur vend. Eshte e vertete qe kur ka luajtur ka qene i gatshem, por ka pasur shume veshtiresi. Nuk jam i sigurt nese eshte zgjidhja me ideale te nxitohemi kaq shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.