Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

443 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Criscitiello, cfare sulmi ne drejtim te Zhang: “Suning? Jindong po ja fut vrapit. Ai e ka marre Interin vetem per…”

Criscitiello, cfare sulmi ne drejtim te Zhang: “Suning? Jindong po ja fut vrapit. Ai e ka marre Interin vetem per…”
Inter Club Staff

Ne editorialin e tij per Tuttomercatoweb.com, Michele Criscitiello eshe rikthyer e flase per zhvillimet e fundit te zikalterve.

Ai ka folur keshtu per nje disheze te Zhang Jindong, i cili tashme nuk shihet ne Milano per me shume se dy vitesh.

KRIZE E SUNING – “Ne na pelqenin Presidentet qe futnin brenda ne klub para dhe zemer. Ok nese ke para, por nese perfundojne edhe ato, atehere te pakten presidenteve i mbetej zemra.”

“Suning eshte nje kolos i vertete qe e vendos Inerin si fuqi ekonomike njejte me klubet angleze ne kete moment.”

“Por ndermjet krizes Covid19, vendimeve te fundit te qeverise kineze dhe zhvillimeve te fundit te klubit, Interi eshte vene ne nje situate jo stabel.”

ZHANG – “Eshte e rende qe kapo i madh ja ka mbathur dhe ja ka futur vrapit nga Milano e mos hajdeni ketu te na thoni perralen se la djalin e tij ne Milano.”

“Jo per gje, por nje marreveshja kaq e rendesishme sa ajo per Interin, te pakten pronari do kishte ardhur me shume se nje here cdo muaj per te pare se cfare po ndodh.”

“Ketu nuk kemi gjurme nga ai prej me shume se dy vitesh, e mbase, e dinte shume mire qe ne fillim se ky ka qene thjesht nje operacion financiar ose vetem spekulativ.”

“Zhang, babai, duhet te dale hapur njehere e mire dhe te thote se cfare po ndodh ne kete moment tek Interi. Kaq e thjeshte. Te mos ja mbathe me.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.