Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

4,443 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Cristiano Ronaldo: “Joao Mario, cfare lojtari. Kemi folur. Interi me kerkoi edhe mua ne 2003…”

Cristiano Ronaldo: “Joao Mario, cfare lojtari. Kemi folur. Interi me kerkoi edhe mua ne 2003…”
Inter Club Staff

I intervistuar nga Gazzetta dello SportCristiano Ronaldo flet per Joao Mario, shokun e tij te skuadres ne kombetare qe erdhi tek Interi ne vere.

“A mund te beje kapercimin e kualitetit tek Interi? Patjeter, mendoj se eshte nje lojtar i madh, nje vlere e shtuar: eshte shume i zoti dhe keni per ta pare qe do te jape shume. Kemi folur me njeri-tjetrin, me ka thene se ne skuader ka lojtare te medhenj dhe qe kampionati italian eshte shume i veshtire por po adoptohet mire. Nuk e njeh akoma gjuhen tuaj por per disa muaj do arrije ta flase, eshte nje djalosh i zgjuar dhe punetor.”

Me qe jemi tek Serie A, ti ke treguar gjithmone se ne 2003 kur ishe tek Sporting disa klube Italiane tek ane kerkuar me ngulm. Cilet ishin ato klube, na i tregon?

“Interi dhe Juventus. Deshironin te me jepnin nje mundesi te vishja bluzen e tyre. Por endrra ime ishte te shkoja tek Manchester United dhe vajta atje.”

Cfare opinioni keni per futbollin italia?

“Keni nje kampionat impenjativ, qe pas disa vitesh qetesi po rikthehet ai i meparshmi. Kane ardhur lojtare mjaft te mire te nivelit te larte dhe po ngriheni. Kjo ka qene dicka e mire edhe per Europen sepse keshtu ne Champions shkojne skuadrat me kompetitive.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.