Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

317 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Crotone-INTER, ja formacioni i vendosur nga Conte: “Dy ndryshime nga minuta e pare: ulet ne stol edhe…”

Inter Club Staff

Tashme endrra eshte vetem nje hap larg dhe Interit i mungojne ne total 4 pike per te fituar matematikisht titullin kampion.

Por Conte nuk deshiron te marre aspak parasysh idene qe te ule nivelin e perqendrimit dhe kete gje e ka thene edhe dje ne konference per shtyp.

Tekniku zikalter nuk ka bese aspak te Crotone qe eshte shume afer renies ne Serie B, por qe vjen nga nje sukses ndaj Parmes.

Per te, Interi te ftonte sot do te thote se Interi do te hipotekonte titullin dhe me pas ndeshjet e tjera do i luante me me shume qetesi.

TE REJAT E FUNDIT NGA CROTONE – Ne shtepine kalabreze ka vetem nje mungese: Di Carmine. Per sa i perket te tjereve pastaj jane te gjithe ne dispozicion.

Ne krahasim me ndeshjen e fundit, mund te shikohet Pedro Pereira ne krahun e djathte me Molinen te spostuar ne mesfushe dhe Benali ne pankine. Perpara do te luaje Ounas dhe Simy.

TE REJAT E FUNDIT NGA INTER – Conte po mendon disa ndryshime ne krahasim me formacionin e zakonshem.

Keshtu, sipas te rejave nga Appiano Gentile, tekniku zikalter ka provuar dje ne stervitje Darmian ne te majte dhe Sensi ne mesfushe.

Te dy keta lojtare duken ne avantazh ndaj Eriksen dhe Perisic te cilet do te ulen keshtu ne pankine e nuk do te luajne nga minuta e pare.

Nderkohe, shume te pakta mundesite e Sanchez per ti marre vendin e titullarit Lautaro Martinez i cili do te luaje me Romelu Lukaku perpara.

Te tjeret jane te gjithe te paprekshem: Hakimi, Barella dhe Brozovic nuk levizin. Nderkohe jashte Kolarov dhe Vidal, por asgje e re ketu.

FORMACIONI I MUNDSHEM:

CROTONE (3-5-2): Cordaz; Magallan, Golemic, Djidji; Pedro Pereira, Messias, Cigarini, Molina, Reca; Ounas, Simy.

Ne pankine: Festa, Marrone, Cuomo, Luperto, Rispoli, Petriccione, Benali, Zanellato, Eduardo, Vulic, Rojas, Riviere.

Tranjer: Cosmi.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Di Carmine.

INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Barella, Brozovic, Sensi, Darmian; Lukaku, Lautaro.

Ne pankine: Radu, Padelli, Ranocchia, D’Ambrosio, Young, Gagliardini, Vecino, Eriksen, Perisic, Sanchez, Pinamonti.

Preview Crotone-Inter - Scudetto, Conte vuole l'ipoteca. Darmian e Sensi dal 1'?

Tranjer: Conte.

Te skualifikuar: nessuno.

Te padisponueshem: Kolarov, Vidal.

Arbiter: Prontera.

Asistent: Mastrodonato e Margani.

Arbiter i Katert: Pezzuto.

Var: Manganiello (Di Vuolo).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.