Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,184 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Curva Nord do te jete e mbyllur sot. Por Ultrasit e Interit do te…

Curva Nord do te jete e mbyllur sot. Por Ultrasit e Interit do te…
Inter Club Staff

Pas koreve Inter-Juve, gjykatesi sportiv ka mbyllur per ndeshjen me Fiorentinen dyert e secondo anello verde, pra zonen ku rrine Ultrasit e Curva Nord. Me pas Qestura vendosi edhe qe Ultrasit qe jane te abonuar ne kete zone te mos blejne dot bileta per ndeshjen me Fioren as ne zonat e tjera te San Siros.

Ky eshte nje lajm shume i keq per zemren e tifozerise zikalter, por menduat qe u mbyll me kaq? Jo, as ne endrra. Ultrasit e Nordit do te mblidhen jashte stadiumit, dhe do te kendojne koret nderkohe qe do te ecin rreth e perqark San Siros. Ne asnje menyre Interi nuk mund te lihet vetem ne nje ndeshje kaq te rendesishme sa kjo e soteshmja…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.