Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 6, 2022

Scroll to top

Top

328 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Curva Nord i paralajmeron te gjithe perpara ndeshjes ndaj Sassuolos: “Popull zikalter, eshte koha te viheni te gjithe ne…”

Curva Nord i paralajmeron te gjithe perpara ndeshjes ndaj Sassuolos: “Popull zikalter, eshte koha te viheni te gjithe ne…”
Inter Club Staff

Me sa duket Curva Nord e ka kuptuar momentin delikat qe po kalon skuadra zikalter pas dy barazimeve rresht dhe po tenton te shkunde mire tifozerine.

Ultrasit zikalter kane filluar te organizohen qe ne Mapei Stadium skuadra zikalter te ndihet sikur po luan ne stepi.

Kjo gje duket edhe nga nje fakt i rendesishem: Mapei Stadium nuk ka me asnje bilete te lire dhe shumica e tyre jane blere nga tifozet e Interit.

“Kush nuk ka gjetur bileta ne sektorin ultras ka blere bileta te sektori i Sassuolos, nje skuader e mire por qe nuk eshte se ka ndonje histori te madhe tifozesh.”

“Zikalterit kane perfituar nga kjo gje duke blere bileta edhe ne sektoret e tjere dhe stadiumi pritet te kete me shume tifoze miq se sa vendas”, zbulon FcInter1908.

Nderkohe, edhe Curva Nord nepermjet kanaleve te saj ne rrjetet sociale ka dashur qe te jape nje mesazh shume te forte per tifozet e Interit.

“Popull zikalter, eshte koha te viheni te gjithe ne radhe per te marshuar drejt fitores. Etapa e radhes eshte Reggio Emilia per Sassuolo-Inter.”

“Fanellat veshur dhe me zerin e karikuar do te jemi prezent edhe ne Mapei ku lojtaret tane duhet te ndihen si ne shtepi”, perfundon mesazh i drejtuesve te Curva Nord.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.