Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

361 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Curva Nord merr vendimin e ‘dhimbshem’: “Po, do te jemi ne derbi. Por nuk do te kete asnje…”

Curva Nord merr vendimin e ‘dhimbshem’: “Po, do te jemi ne derbi. Por nuk do te kete asnje…”
Inter Club Staff

Me sa duket Curva Nord ka marre nje vendim teper te rendesishem per sa i perket derbit me Milanin qe do te luhet te dielen e 5 shkurtit ne San Siro.

Pas polemikave te para pak dite me pare per shitjen e biletave per kete ndeshje, tifo e organizuar ka bere me dije dje se ka marre nje vendim ‘te dhimbshem’.

Ata e kane dhene komunikaten e tyre ne faqen zyrtare ne facebook qe quhet ‘L’Urlo della Nord’:

“Po, ne derbi do te jemi.

Do te jemi sepse na e kane kerkuar interistat vete.

Do te jemi sepse na e ka kerkuar skuadra dhe ne radhe te pare Javier Zanetti.

Ne derbi do te jemi, aq sa do te jemi, do te bejme tifo.

Do te bejme tifo sepse eshte ndeshja me e rendesishme.

Natyrisht, duke mos qene dot te gjithe per shkak (shum e diskutueshme e gjitha) te menaxhimit te biletave, nuk do te mund te bejme koreografi.

Por do te bejme qe te degjohet zeri yne, do te gjejme force.

Si per ata qe do te zbrsin en fushe, si per ata qe nuk do te kene mundesi te jene me neve.

Por te jete e qarte per te gjithe: nuk do te harrojme kurre vemjet qe na kane futur ne kete situate. Le te kompaktesohemi tani njehere e mire popull zikalter.

Lart zemrat Curva Nord.”

Keshtu, Curva Nord ka vendosur qe te mbeshtese skuadren gjate derbit ndaj Milanos duke kenduar ne mbeshtetje te skuadres por per shkak te keqmenaxhimit te biletave ne sektorin e tyre, nuk do te kete nje koreografi.

Dicka e pazakonte per nje derbi, por tashme eshte teper vone per te bere dicka per kete gje…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.