Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

629 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Curva Nord perseri vrer ndaj Icardit dhe tjeter komunikate zyrtare: “Te gjithe ju harrojeni qe neser ta mbeshtesim”

Curva Nord perseri vrer ndaj Icardit dhe tjeter komunikate zyrtare: “Te gjithe ju harrojeni qe neser ta mbeshtesim”
Inter Club Staff

Pas te gjitha komunikatave te shfaqura ne ditet e kaluara, sot ka ardhur nje tjeter komunikate per shtyp e Curva Nord per sa i perket ceshtjes Icardi per ndeshjen e neserme. 

Sipas ultrasve te Interit, lufta me Icardin do te vazhdoje dhe nuk do te perfundoje asnjehere deri sa ai te largohet perfundimisht nga Interi.

Ja cfare shkruhet ne komunikaten e tyre per shtyp:

“Ne pritje te nje ndeshje shume te rendesishme diten e neserme, pozicioni i Nordit dhe i gjithe ultrasve te Interit duhet bere perseri i qarte.”

“Mendimi i Curva Nord eshte i njejti dhe identik me te gjithe pjesetaret e saj. Pike. Zhvillimi i tifozllikut gjate ndeshjeve nuk eshte as shprehje e saj e as pasoje.”

“Nuk jemi me siguri ne ata qe duhet te vendosim se cfare duhet te bejne pjesa tjeter e tifozeve ne San Siro, por ne e dime shume mire se cfare duhet te bejme ne.”

“Ne si Curva Nord nuk na interesojne klasifikimet se kush eshte me i mire si Interist apo me i keq si i tille. Ne mbi Icardin nuk do te bejme asnje hap prapa. Nuk mund te jete ai e ardhmja e Interit.

“Duke refuzuar te veshe bluzen e Interit ne disa raste me pretendime qesharake e ka hequr ate fanelle vete.”

“Te gjithe ju qe prisni qe ne te bejme nje hap prapa neser, harrojeni.”

“Nese drejtuesit e Interit, rrogetare te klubit, kane pasur nje sjellje shjume te mire me te nuk mund te jete as ky nje problem i yni. Ne na mbetet kuadro e pergjithshme perpara syve. Perrallat ja leme te tjereve.”

“Per ne ka mbaruar epoka e “duam por nuk mundemi”. Kemi treguar mendimin tone te marten ne Pinetina dhe nje dite me pas ne transferten e Genovas. Gjate ndeshjeve do te vazhdojme ta tregojme kete gje me metodat tona qe do i shohim si oportune me situaten (me kore kunder Icardit?).”

“Mos harroni qe ne jemi tifoze. Ne stadium shkojme per te mbeshtetur Interin, per ta drejtuar tek fitorja. Jo per ti dhene rendesi dikujt qe ka bere nje figure shume te keqe. Ne e kemi thene prej kohesh qe me ate individ per ne ka mbaruar cdo gje.”

“Mos kini frike se ndonjehere nga ne do te konsiderohet “Icardi i drejte”. Kurre. Kush pret kore 90 minuta kunder Icardit do te zhgenjehet ama. Por te mos ngaterrohet e mira e Internazionales tone me hipokrizine. Shihemi te gjithen e Curva Nord.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.