Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,197 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Daily Mail – “Handanovic portieri i 9-te me i mire ne bote”. Ne top 10 zgjedhje shume te diskutueshme!

Daily Mail – “Handanovic portieri i 9-te me i mire ne bote”. Ne top 10 zgjedhje shume te diskutueshme!
Bujar Berishaj

Daily Mail ka kerkar te zgjedh 10 portieret me te mire ne bote. Ja renditja e gazetes angleze!

10 – Keylor Navas (Real Madrid dhe Costa Rica)

– Samir Handanovic (Inter dhe Slloveni)

– Salvatore Sirigu (PSG dhe Itali)

– Iker Casillas (Real Madrid dhe Spanje)

Hugo Lloris (Tottenham dhe France)

– Gianluigi Buffon (Rubentus dhe Itali)

– Joe Hart (Manchester City dhe Angli)

– Thibaut Courtois (Chelsea dhe Belgjike)

– David de Gea (Manchester United dhe Spanje)

– Manuel Neuer (Bayern Munich dhe Gjermani)

Samir Handanovic – Edhe pse kohet e lavdise se epokes se Mourinhos fillojne te jene gjithmone e me larg, ne shtepine zikalter slloveni mbetet nje siguri, mbi te gjitha per aftesite e tij per te pritur penallti (5 penallti te pritura ne kete sezon dhe 1 ne Europa League).

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.