Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2021

Scroll to top

Top

660 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dalbert-Biraghi, vjen lajmi i papritur: “Presidenti i Fiorentines i ka propozuar Interit…”

Dalbert-Biraghi, vjen lajmi i papritur: “Presidenti i Fiorentines i ka propozuar Interit…”
Inter Club Staff

Ne fund te sezonit, jan te shumta ceshtjet e merkatos tek Interi qe duhet te zgjidhen nga drejtuesit.

Por kesaj radhe, ceshtja nuk perfshin vetem lojtare qe ndodhen ne Milano, por edhe lojtare qe jane ne huazim diku tjeter.

Po flasim per Cristiano Biraghi (lojtar i huazuar nga Fiorentina te Interit) dhe Dalbert (lojtar i huazuar nga Interi te Fiorentina).

Ne keto dite, Fiorentina po diskuton me shume klube per shume lojtare, dhe me sa duket, ka vendosur qe te diskutoje me Interin edhe per te ardhmen e dy lojtareve.

Nga Firenze, me sakte nga gazeta e njohur La Nazione, ka ardhur diten e sotme nje lajm per nje tratative te nisur tashme nga Fiorentina me Interin.

Sipas tyre, ne qender te negociatave eshte perseri huazimi (shkembimi) i Dalbert dhe Cristiano Biraghi ne Milano dhe Firenze.

“Presidenti i Fiorentines i ka bere Interit oferten e tij per vazhdimin e kesaj marreveshje: ai i ka propozuar Marottes qe Dalbert te qendroje te Fiorentina i huazuar dhe po ashtu Biraghi tek Interi.”

“Ai deshiron qe rinovimi i huazimeve te behet ne menyre identike dhe me te njejtat kushte.”

Keshtu, eshte shume afer qendrimi i Biraghi ne Milano edhe nje sezon tjeter pas ketij propozimi te Presidentit te Fiorentines, duke pare qe problemi i vetem per kete operacion, ishte nese Fiorentina do te pranonte apo dhe se Conte deshironte ta mbante Biraghin ne Milano.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.