Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

509 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dalbert: “Dhimbja ne kembe? Deshira per te luajtur ishte me e madhe”

Dalbert: “Dhimbja ne kembe? Deshira per te luajtur ishte me e madhe”
Ardis
  • On 03/11/2018, 21:13

Interi ka mposhtur Genoan 5-0 fale dopietes se Gagliardinit dhe golave te Politanos, joao Mario dhe Nainggolan. Mbas ndeshjes, ne InterTV ka folur nje nga protagonistet e Interit, Dalbert:

“Skuadra ka luajtur mire, e rendesishme fitorja dhe tre piket. Bej ate qe me kerkon trajneri. Momenti i mire vjen nga puna qe bejme cdo dite, nga ana e trajnerit dhe e te gjithe stafit”.

“Kjo vazhdimesi na ndihmon te ecim perpara ne menyren me te mire te mundshme. Dhimbja ne kembe? Nuk ishte nje problem qe me ndodhi sot, eshte nje problem qe e kam qe me ndeshjen kunder Parma-s, po bej trajtim tek kemba, nuk ka dale asgje e keqe nga analizat e kryera”.

“Forca e vullnetit dhe deshira per te luajtur ishte me e forte se dhimbja ne kembe. Nje vleresim per Interin e sotshem? 10, per punen e bere, per grupin dhe per ndeshjen madheshtore qe performuam sot”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.