Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

533 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dalbert, ja numrat e ndeshjes se djeshme: statistika te frikshme sidomos ne mbrojtje ku ka fituar…

Dalbert, ja numrat e ndeshjes se djeshme: statistika te frikshme sidomos ne mbrojtje ku ka fituar…
Inter Club Staff

Askush nuk e priste por dje Dalbert Henrique, mbrojtesi i majte i Interit ja doli qe te ishte nje nga me te miret e ndeshjes. 

Ai pas 17 ndeshjesh te luajtura me bluzen e Interit ja doli te realizoje assistin e pare ne Serie A.

Mban pikerisht firmen e brazilianit goli i argjentinasit Lautaro Martinez qe i dhuroi Interit avantazhin 1-0 ndaj  Cagliarit ne pjesen e pare.

Pas ndeshjes Dalbert u pa shume i emocionuar dhe deklaroi: 

“Ndeshja ime me e mire kjo? Mendoj se po. Jam i lumtur. Dua t’ja dedikoj familjes sime por edhe tranjerit tim Spalletti qe me ka mbrojtur mua gjithmone. Jam shume i lumtur vertete.”

“Shpesh vitin e kaluar shkoja ne shtepi dhe nuk isha i lumtur dhe skuadra me ka ndihmuar bashke me tranjerin. Jam i lumtur qe topi im perfundoi ne konen e Lautaros dhe keshtu arrita ti dhuroj edhe une sot nje gezim tifozeve te Interit.”

Por si ka qene ndeshja e Dalbert dje nga ana e numrave?

Le ti hedhim nje sy se bashku:

Assist: 1

Raste te pastra per gol te krijuara: 2

Pasime te sakta: 45 (perqindja e pasimeve te sakta: 85%)

Duele ajrore te fituara: 4

Tackles (nderhyrje te sakta): 5 (100%)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.