Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,764 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Dalin kuotat per Serie A 2013-2014. Juventus favorit, kurse Interi…

Dalin kuotat per Serie A 2013-2014. Juventus favorit, kurse Interi…
Xhorxh Gellci

Pavaresisht se skuadrat kane ne dispozicion edhe me shume se nje muaj per tu perforcuar, kompanite e basteve kane filluar te publikojne koeficentet e pare ne lidhje me Serine A te ardhshme. Juventus niset bindshem si favorit per fitimin e kampionatit, dhe kuota e tij eshte 1,70. Pas tij vijne Milan me 5 dhe Napoli me 9. Interi eshte skuadra e katert dhe kuotohet me 11, kurse pas tij vjen e shkeputur Roma me 17. Shume pak besim per Fiorentinen, e cila kuotohet me 26.

Ndersa persa i perket zones Champions League, kuotat me te uleta jane ato te Juventus (1,05) dhe Milan (1,36). Pas tyre vjen Napoli me 2, Interi me 2,88 dhe Roma me 3,20. Fiorentina eshte pak me e shkeputur me 4, kurse Lazio me 10.

Persa i perket zones te renies ne Serine B: Livorno eshte skuadra me ne rrezik (1,70), pastaj Sassuolo dhe Hellas Verona me respektivisht 2,20 dhe 2,50, shifer e njejte me Chievo Veronen. Ndjek Bologna me (3,5), dhe Cagliari me Atalanten me 4.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.