Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,713 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

D’Ambrosio: “Cerci? Ja cfare i kam thene. Edhe kur nuk eshte ne diten me te mire…”

D’Ambrosio: “Cerci? Ja cfare i kam thene. Edhe kur nuk eshte ne diten me te mire…”
Bujar Berishaj

Danilo D’Ambrosio, i intervistuar nga Tuttosport, ka folur per mundesine qe Interi te arrij tek Cerci ne janar, shoku i tij i skuadres tek Torino:

“Kur ju ndryshoni kampionat dhe shkoni jashte vendit nuk eshte kurre e lehte. Alessio eshte lojtar i Atleticos, qe ka shpenzuar nje shifer te rendesishme per ta pasur ne ekip: nuk me perket mua te them nese Inter do te behet trampolina e tij. Lojtar si ai jane pak ne Evrope: driblon gjithmone kundershtarin, ben diferencen, edhe kur nuk eshte ne diten e tij me te mire, mund te marr me vete dy, tre mbrojtes. Por, te thuhet nga ketu se Cerci do te jete perforcimi i Interit ne janar nuk eshte e drejte. Nese duhet te zgjedh mes Inter dhe Milan? Duhet te vij patjeter tek Inter: tashme ia kam thene atij. Me ate dhe Darmian kemi pare vitet me te bukura dhe intensive.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.