Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 2, 2021

Scroll to top

Top

3,138 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

D’Ambrosio dhe Hernanes menjehere titullare. Ja rolet e provuara per brazilianin.

D’Ambrosio dhe Hernanes menjehere titullare. Ja rolet e provuara per brazilianin.
Xhorxh Gellci

Te harrohet Juventusi, te mendohet vetem per te arritur fitoren me Sassuolon: ky eshte synimi kryesor i Interit, i cili po punon per ne Appiano Gentile per ndeshjen e te dieles ne mbremje ne Giuseppe Meazza.

Keshtu, vijne edeh indikatat e para te rendesishme per formacionin qe do te zbrese ne fushe kunder Sassuolos. Ka te reja per dy blerjet e reja te merkatos te janarit: mundesi shume te mira qe Danilo D’Ambrosio te nise ndeshjen si titullar, duke pare se ai eshte alternuar me Jonathan ne krahun e djathte sot ne stervitje. Edhe nje here do te konfirmohet mbrojtja me tre, por e reja me e rendesishme do te jete Hernanes, i provuar si para mbrojtjes, ashtu edhe si i brendshem ne mesfushe: ajo qe eshte e sigurt eshte qe braziliani do te jete titullar kunder Sassuolos. Nga ai, shoqeria, Mazzarri dhe shoket e skuadres presin shume, dhe per debutimin e tij mungon me te vertet shume pak.

Takimi te dielen ne mbremje, ora 20:45, ne Giuseppe Meazza.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.