Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

918 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

D’Ambrosio, ka shume per te percaktuar, por tratativa do te behet.

D’Ambrosio, ka shume per te percaktuar, por tratativa do te behet.
Xhorxh Gellci

Danilo D’Ambrosio eshte nje hap nga Interi, por konturet e tratatives jane akoma per t’u percaktuar. Per kete flasin ne SkySport24, ku flitet per praktikisht ish-lojtarin e Torinos, i cili eshte i gatshem te transferohet ne Milano kete janar. Klubi torinez pritet te marre nje pjese parash cash si dhe te huazimin e nje futbollisti, qe mund te jete Ruben Botta, i cili eshte kthyer dje zyrtarisht tek zikalterit. Shoqeria zikalter e kishte blere ne vere dhe e kishte parkuar ne Livorno. Walter Mazzarri e ka futur per here te pare ne listen e te grumbulluarve per ndeshjen e sotme, per shkak edhe te mungesave te Icardi dhe Belfodil…

Megjithate, nuk mungojne edhe zerat se Botta ka terhequr vemendjen e Mazzarrit, i cili do ta mbaje me vete per pjesen e mbetur te sezonit. Ne kete rast, tek Torino do te shkonin perkohesisht Patrick Olsen ose Gaby Mudingayi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.