Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

313 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

D’Ambrosio kunder gazetareve: “Nuk me duket e drejte qe te krahasoni kete Inter me Interin e…”

D’Ambrosio kunder gazetareve: “Nuk me duket e drejte qe te krahasoni kete Inter me Interin e…”
Inter Club Staff

Eshte Danilo D’Ambrosio lojtari qe ka qene prekrah Antonio Contes sot ne konference per shtyp ne prag te ndeshjes Inter-Shakhtar.

Keto kane qene fjalet e mbrojtesit zikalter.

Nuk jeni me te zotet e fatit tuaj, a ju vjen keq per kete gje ne kete edicion te Champions?

“Pendesa me e madhe eshte qe neser nuk do te varet vetem nga neve. Por qe te mos kemi pendesa, duhet te kapim patjeter tre piket.”

E ke mbyllur sezonin si mesfushor krahu dhe e ke filluar si mbrojtes qendre: ku gjendesh me mire?

“Eshte e vertete. Vjet kam luajtur me shume si mesfushor krahu se sa si mbrojtes qendre. Tranjeri me menyren e tij te stervitjes na ben qe te nxjerim me te miren tone ne cdo pozicion.”

“Te jep mundesi te ndryshme. Nuk eshte nje problem per mua te luaj para ose prapa. E rendesishme eshte skuadra. Te kapen objektivat, se ku luaj, pak rendesi ka.”

Ti je nje nga veteranet e grupit, mendoj se ky Inter eshte Interi me i forte ku ti ke luajtur qe prej dites qe ke ardhur? 

“Nuk me duket e drejte qe te krahasoni kete Inter me Interin e se kaluares. Nuk eshte e drejte kjo gje edhe pse une jam ketu prej shume kohesh.”

“Ne krahasim me te kaluaren, mund te them se qetesia ka ndryshuar shume dhe menyra se si punohet me kete fanelle veshur.”

“Jam i bindur se mund te rritemi akoma me shume sepse ka nje mentalitet fitues.”

Ndeshja e dominuar ne gusht me Shakhtar, por me pas nje 0-0 ne ndeshje ne pare. Cfare pret neser?

“Ashtu si ka thene tranjeri, do te jete nje ndeshje e mbushur plot me pengesa. Cdo here qe jemi perballur me ta, kane krijuar rreziqe por ne nuk jemi treguar asnjehere te pakujdesshem.”

“Duhet te japim 110% te mundesive tona per te mos pasur pendesa, pertej rezultateve te te tjereve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.