Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

840 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

D’Ambrosio: “Meritonim me shume. Rastet e humbura? Qetesohuni, Icardi do te na dergoje…”

D’Ambrosio: “Meritonim me shume. Rastet e humbura? Qetesohuni, Icardi do te na dergoje…”
Bujar Berishaj

Pas fishkellimes se trefishte te Di Bellos, Danilo D’Ambrosio arrin tek mikrofonat e Premium Sport per nje koment rreth derbyt dhe rezultatit.

Ai ka qene nje nga lojtaret me kostant gjate lojes sot, edhe pse mund te bente dicka me shume ne fazen sulmuese.

Keto kane qene fjalet e Danilos pas perfundimit te ndeshjes:

“Sipas meje meritonim me shume sesa barazimi.”

“Icardi ka pasur dy raste te lehta per te shenuar por ne futboll mund te gabosh.

Rastet e humbura? Qetesohuni, ai do te na coj ne Champions se bashku me gjithe skuadren.”

“Edhe ne momentet e veshtira me koken ulur pa ndalur, duke vazhduar keshtu do te arrijme objektivin”.

Mbrojtesi italian pyetet edhe per Milanin por nuk komenton fare:

“Milani? Sinqerisht nuk na intereson te flasim per skadra tjera.”

“Interi eshte afer te marr ate qe do, flas duke pare paraqitjet”.

Nderkohe, kjo ka qene nota e Danilo D’Ambrosio pas ndeshjes se sotme: 

D’AMBROSIO 6 – Nje interpretim mjaft i mire ne mbrojtje, i perqendruar mbi Suson te cilin e shoqeron gjate gjithe ndeshjes. Ndonjehere gjendet jashte pozicionit te tij por rekuperon shpejt. Ne kompleks, eshte solid. Por ne sulm duhet te beje me shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.