Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 25, 2022

Scroll to top

Top

625 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

D’Ambrosio: “Tifozet? I kuptoj. Eshte e jona qe te ndryshojme gjykimet. Goli? Cfare emocioni”

D’Ambrosio: “Tifozet? I kuptoj. Eshte e jona qe te ndryshojme gjykimet. Goli? Cfare emocioni”
Bujar Berishaj

“Eshte gjithmone mire qe te shenosh dhe te fitosh.” E thote Danilo D’Ambrosio  ne fund te ndeshjes, padyshim, i kenaqur per golin e shenuar (tani ka tre).

“Ka qene ndeshje delikate. Pergjigja qe kemi dashur. Nuk kemi fituar kampionatin duke mposhtur Sassuolon dhe nuk kemi humbur gjithcka kunder Cagliarit. Duhet te qendrojme e anen e njtejte. Grupi eshte. Llogarite behen ne fund, mendojme te permiresohemi. Pervec pjesmarrjen ne kupe, kerkojme gjithmone tre piket. Idea eshte qe te fitojme gjithmone. Tifoezet kane pasur te drejte kur kane enderruar pas 7-0 Sassuolos dhe kane fishkellyer pas 1-4 kunder Cagliarit. Na perket neve qe te ndryshojme drejtimin e publikut.”

Gezimi per golin eshte i madh dhe Danilo D’Ambrosio e shpreh edhe ne profilin e tij ne Facebook: “Cfare emocioni te degjoj emrin tim qe therritet ne San Siro!!! Bashkimi bene fuqine. Faleminderit cuna…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.