Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

241 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Darmian, dalin pergjigjet e testeve te para: “Ja demtimi qe ka pesuar lojtari: ai nuk ka…”

Darmian, dalin pergjigjet e testeve te para: “Ja demtimi qe ka pesuar lojtari: ai nuk ka…”
Inter Club Staff

Matteo Darmian e ka nisur sot ndeshjen nga minuta e pare duke i marre vendin e titullarit Ashley Young.

Ai ishte nje zgjedhje ndryshe e Antonio Contes per te ulur disi intensitetin e Romes ne krahun e djathte.

Por lojtari italian eshte detyruar te dale nag fusha e lojes qe ne minuten e 34 te pjeses se pare per shkak te nje demtimi.

Ai ka pesuar nje perplasje me nje nga lojtaret e Romes, ku ka mbetur edhe i demtuar ne ate dyluftim dhe nuk ja doli do te rikthehej me ne fushe.

Nderkohe, lajmet e fundit per kete i ka dhene vetem pak minuta me pare FcInterNews, e cila nder te tjera tregon:

“Lojtari i eshte nenshtruar disa kontrolleve ekstra ne Villa Stuart. Ai ka bere nje radiografi dhe rezonance magnetike.”

“Nga keto kontrolle ka dale se ai nuk ka pesuar asnje thyerje dhe ka pasur vetem nje perplase te forte, pa pasoja. Gjithesesi eshte ne dyshim prezenca e tij ndaj Fiorentines ne mesjave.”

“Conte shpreson qe ta kete lojtarin perseri ne dispozicon per fundjaven tjeter ku kesaj radhe perballe do te jete Juventusi.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.