Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,056 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Darmian, Interi e ka shume seriozisht. Tashme ne fushe zbret edhe Zanetti…

Darmian, Interi e ka shume seriozisht. Tashme ne fushe zbret edhe Zanetti…
Inter Club Staff

Javier Zanetti zbret ne fushe per Matteo Darmian.

Sipas asaj qe tregohet kete mengjes nga Tuttosport, nderhyrja e zevendes presidentit te Interit eshte bere e nevojshme per shkak se mbi lojtarin eshte hedhur ne sulm edhe Juventusi.

Vete lojtari ndihet i perjashtuar nga projekti i Mourinhos dhe pikerisht mardheniet e mira te Zanettit me ish tranjerin e Interit mund te bejne qe Manchester United te pranoje nje huazim me te drejte blerje rreth 15 milione euro. United e pagoi Darmian 18 milione euro ne veren e 2015 e nuk deshiron te dale me humbje. Nderkohe, ne ndihme te Interit mund te vije edhe agjenti i lojtarit italian qe preferon nje transferim tek Interi; – dhe sipas mediave angleze – Mourinho tashme e ka gjetur zevendesuesin e italianit, eshte Seamus Coleman, irlandezi i Everton.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.