Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

335 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Data e re e derbyt te Milanos, sot asnje vendim per sa i perket…

Data e re e derbyt te Milanos, sot asnje vendim per sa i perket…
Inter Club Staff

Nuk pritet te jete sot data ne te cilen Lega Serie A do te vendose daten e rekuperimit te derbyt Milan-Inter.

Gjithcka, sipas asaj qe raportohet nga mediat ne itali, do te varet nga rrugetimi ne europe i Milanit por edhe Juventusit: deri sa dy skuadrat te ecin perpara ne europe ne Champions dhe Europa League, nuk ka asnje date te lire per te rekuperuar derbyn e ne rast te finales se ndonjeres, derby do rrezikoje te luhet pas perfundimit te kampionatit.

Sot, federata nuk pritet te vendose asgje por e njejta gje pritet edhe ne ditet ne vazhdim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.