Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

296 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

DAZN zbulon formacionin me te mire te javes: “Ja TOP 11: kater lojtare te Interit prezent gjithashtu.”

DAZN zbulon formacionin me te mire te javes: “Ja TOP 11: kater lojtare te Interit prezent gjithashtu.”
Inter Club Staff

Me sa duket diten e sotme DAZN ka publikuar edhe formacionin me te mire te javes ne Serie A (per javen qe kemi lene pas).

Sipas tyre, ne TOP 11 te kesaj jave bejne pjese edhe kater lojtare te Interit, pas asaj fitore te bukur te zikalterve ne Firenze.

Interi e mbyllu javen e Serie A te premten me nje fitore ndaj Fiorentines me rezultatin 0-2, nje ndeshje ku shenoi Barella dhe Ivan Perisic.

Skuadra zikalter kishte shume kohe qe nuk fitonte ne Firenze (qe ne 2013) dhe prandaj kjo fitore eshte konsideruar si nje nga me te rendesishmet e ketij sezoni.

Top 11 Dazn, quattro interisti nella formazione della 21a giornata

Por le te rikthehemi te formacioni me i mire i javes ne Serie A dhe te zbulojme lojtaret qe bejne pjese nje e nga nje.

Per Interin keshtu te perzgjedhurit e platformes DAZN Italia (qe transmeton edhe Serie A), jane Samir Handanovic, Achraf Hakimi, Milan Skriniar dhe Barella.

Nderkohe, per Milanin ka gjithashtu nje prezence te trefishte lojtaresh duke qene se nga ata jane perzgjedhur Hernandez, Calhanoglu dhe Ibrahimovic.

Per sa i perket te tjereve, edhe Lazio eshte perfaqesuar nga dy lojtare, me Milinkovic-Savic dhe Immobile, Juventusi me Chiellini dhe Pandev per Genoan.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.