Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

5,713 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer: “Askush nuk udheheq me te vertete te Interi, ky eshte problemi me i madh. Kam provuar…”

De Boer: “Askush nuk udheheq me te vertete te Interi, ky eshte problemi me i madh. Kam provuar…”
Bujar Berishaj

Kthehet te flas Frank De Boer. Pas largimit nga Interi, tekniku holandez ka folur ne nje interviste per Ziggo Sports, kur ka provuar te shpjegoj se cilet jane mekanizmat brenda klubit zikalter:

“Ka pronare kinez, nje president indonezian dhe pastaj dirigjentet qe jane italian. Ne teori ata kane te gjithe kontrollin, por ne realitet askush nuk ka me te vertete fuqine. Besoj qe ky eshte problemi me i madh i Interit. Duhet te shohin se si eshte organizimi brenda klubit”.

De Boer ka shtuar edhe: “Po provoja te luaja me nje sistem loje ndryshe, nje 4-3-3 sulmues ne limitet e te mundshmes. Ndonjehere ka shkuar mire, si me Juventus. Vetem se ka pasur shume ulje dhe ngritje, duhej kohe. Si te Napoli, ku kane pritur tete vite para se te shohin frytet e investimeve. Te Interi deshironin te arrinin ne maje brenda dy javesh dhe nuk funksionon keshtu”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags