Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

6,817 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer: “I lumtur per sot, Ranocchia meritonte golin. Kondogbia? Kishim folur, por nuk me degjon. Gabigol ok dhe…”

De Boer: “I lumtur per sot, Ranocchia meritonte golin. Kondogbia? Kishim folur, por nuk me degjon. Gabigol ok dhe…”
Bujar Berishaj

“Ranocchia ka luajtur nje ndeshje te mire dhe meritonte golin. Kemi humbur ndeshjen ne 20 minutat e pare, pastaj kemi luajtur me mire dhe kemi krijuar raste te mira per te fituar. Kam pare nje skuader qe punon shume gjate 90 minutave, ky eshte nje sinjal shume pozitiv. Ne minutat e fundit Bologna ka perfituar per te sulmuar, por jam i lumtur per punen”.

Eshte kjo analiza e Frank De Boer per Premium Sport ne fund te ndeshjes me Bolognan qe perfundoi 1-1 ne Giuseppe Meazza. “Ne mengjes kemi mesuar qe duhet te nderrojme dy lojtar, Joao Mario dhe Jeison Murillo. Pas pjeses se pare kemi luajtur me me shume qetesi dhe kemi kontrolluar ndeshjen.

Pas 20 minutave te para kam pare nje skuader qe deshironte te fitonte, kemi luajtur mjaftueshem mire. Ne 20 minutat e fundit te ndeshjes kemi vuajtur pak edhe sepse lojtaret ishin te lodhur. Nuk eshte ndeshja jone me e mire e kampionatit por jam i lumtur per punen e treguar. Gabigol? Nuk eshte e lehte te futesh ne ndeshje me kaq shume presion, per mua ka bere mjaftueshem mire. E dime qe mund te luaj edhe me mire. Kjo eshte paraqitja e tij e pare, jam shume i lumtur”.

Ne fund flet edhe per Kondogbian: “Kur nje lojtar nuk deshiron te kuptoj… Kete mengjes kemi folur se bashku, por nese ai nuk deshiron te me degjoj… Nuk eshte hera e pare qe flasim me te per kete gje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.