Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 28, 2021

Scroll to top

Top

3,820 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer: “Kater muaj per te pare Interin tim te vertete. Duhet pak kohe, Klopp tek Liverpool…”

De Boer: “Kater muaj per te pare Interin tim te vertete. Duhet pak kohe, Klopp tek Liverpool…”
Inter Club Staff

Ka ardhur prej me pak se dhjete ditesh dhe te dielen ben debutimin e tij ne Serie A.

Pak kohe per te punuar me skuadren, por Frank De Boer ka besim se me kalimin e kohes do te percjelle idete e tij ne skuader. Kjo gje eshte shpjeguar nga tekniku Hollandez per La Gazzetta dello Sport:

“Interin tim te vertete do e shohim pas rreth kater muajsh, kjo eshte normale. Ne Janar do ta kuptojme vertete se ku do te jemi. Jam ketu prej pak kohe, te dielen nis kampionati. Une dhe stafi duhet te jemi te kujdesshem me intensitetin e stervitjeve, sepse ka ndryshuar filozofia e punes ne krahasim me me pare. Nese nuk arrijme te kontrollojme mire aspektin fizik, pas nje muaj mund te kemi mjaft demtime. Kujtoj Klopp kur shkoi tek Liverpool ne tetor dhe tentoi menjehere nje pune energjike si ne stilin e Borussia Dortmund, por reziltati ishte shume demtime te njepashnjeshme. Ndonjehere eshte mire te ngadalesosh, ti besh gjerat ne kohen e duhur.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.