Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,370 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer kunder Southampton mendon ti jap nje mundesi Brozovic, ndoshta edhe Nagatomo-D’Ambrosio.

De Boer kunder Southampton mendon ti jap nje mundesi Brozovic, ndoshta edhe Nagatomo-D’Ambrosio.
  • On 18/10/2016, 11:27

Kunder Southampton do jete shume e rendesishme, por dhe shume e veshtire. Klubi anglez eshte ne nje moment te mire pasi ne kampionat eshte mposhtur vetem nga United e Arsenal. Gazzetta dello Sport tregon per zgjedhjet e mundshme te Frank de Boer: “Kush luan? Nuk jane Kondogbia, Joao Mario, Jovetic e Gabriel Barbosa, dhe me pak fjal eshte momenti i Marcelo Brozovic i cili nuk luan qe nga data 15 shtator. Mund te vendoset Medel perpara mbrojtjes ne nje mesfushe me tre. Perpara duhen golat e Mauro Icardi, qe per momentin eshte e vetmja siguri ne sulm. Andrea Ranocchia eshte i skualifikuar dhe me shume mundesi do luajne Miranda-Murillo, vetem nese vendoset Medel njeri prej tyre mund te pushoj. Duke pare qe Santon-Ansaldi luajten kunder Cagliari, De Boer mund ti ler pushim per te vendosur edhe njeher D’Ambrosio e Nagatomo”.

Ja formacioni i mundshem:

INTER (4-1-4-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Murillo, Nagatomo; Medel; Candreva, Brozovic, Banega, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.