Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,498 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer – lojtare, dicka eshte thyer: Skuadra ka lene shpirtin ne fushe vetem ndaj…

De Boer – lojtare, dicka eshte thyer: Skuadra ka lene shpirtin ne fushe vetem ndaj…
Inter Club Staff

Pas te disates figure te keqe ne kampionat, e duke pare sjelljet e lojtareve te Interit ne fushe, duket se, ne kete pike, eshte i pashmangshem mendimi se lojtaret nuk jane me me tranjerin.

Ata kane dhene shpirtin ne fushe vetem ne dy raste: ndaj Juventusit dhe ndaj Torinos, e te dyja heret kane fituar. Ne keto dy ndeshje ne tribuna prezent kane qene edhe pronaret aziatike zikalter.

Edhe dje ne Genova, kundershtari dukej me i organizuar, me kompakt, me i qete dhe reaktiv. Frank me pas ka vendosur qe te zbrese ne fushe me nje Inter sipas mendjes se tij, duke lene jasht edhe lojtare qe klubi ka shpenzuar nje mal me para per ti blere: jashte Perisic dhe jashte edhe Gabigol. Kroati madje ka bere nxemje 30 minuta perpara se te hynte. Rezultatet? Pese humbje dhe 14 pike ne vetem 11 ndeshje kampionati.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.