Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,627 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer ne moment te veshtire: Tekniku hollandez ne dyshim. Rudi Garcia…

De Boer ne moment te veshtire: Tekniku hollandez ne dyshim. Rudi Garcia…
  • On 19/10/2016, 10:28

Humbja kunder Cagliari, e ka tundur seriozisht pankinen e De Boer, ndersa alternativa e pare e Inter eshte Rudi Garcia, Francezi qe pas eksperiences tek Roma ka shume deshire te rifilloj ne Serie A. Sipas te perditshmes romane, nje humbje kunder Southampton mund te ishte fundi i eksperiences se tij tek Inter. Por edhe nese ja del ne EL perseri do jete ne dyshim sepse hapat fals nuk lejohen me as ne kampionat kur do luaj kunder Atalanta, Torino e Sampdoria.

Ndersa sic raporton Corsport, De Boer e presin dite mjaft delikate me hijen e Rudi Garcia ne sfond. Inter nuk deshiron te eksperimentoje me me trajner qe nuk e njohin Serie A, ja pse eshte Rudi Garcia emri i pare ne liste. Jeton akoma ne Rome dhe mezi pret momentin per tu rikthyer ne pune. Ka refuzuar per motive te ndryshme Southampton, Galatasaray, Maresj, Belgjiken dhe Algjerine gjithashtu edhe milionat e kines. Me Romen ka nje kontrate deri ne 2018 duke fituar 2,5 milion euro ne sezon.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.