Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

811 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer: “Tek Interi doja te zhdukja lojtaret helmues. Kisha probleme edhe me presidentin dhe…”

De Boer: “Tek Interi doja te zhdukja lojtaret helmues. Kisha probleme edhe me presidentin dhe…”
Inter Club Staff

Ish-tranjeri zikalter ka folur per eksperiencen e tij ne Milano dhe te ardhmen.

Keto kane qene fjalet e teknikut hollandez:

“Kam bere nje pergatitje tek Interi qe zgjati vetem sa nje ndeshje me Celtic, pastaj kemi bere gjithcka gjate sezonit. Ishte shume e veshtire keshtu, sidomos tek nje klub si Interi. Nuk kisha probleme vetem me presidentin, por edhe me shtypin. Agjentet atje kane shume influence. Duhet te jesh shum i pergatitur. Dhe une nuk isha i pergatitur, ne ate moment, per Interin.”

De Boer vazhdon me tej:

“Tani jam gati per nje sfide pas dy deshtimeve me dy klube te ndryshem. Dua qe klubi i radhes te jete i duhuri. Kam pasur oferta por skam qene i bindur.”

“Tek Interi, ashtu si tek Cristal Palace, kisha tre grupe lojtares: Ata qe ishin te lumtur, ata me dyshime qe se dine a do jene ne formacion dhe humbesit qe nuk jane per formacion por jane helmues per te tjeret dhe sidomos per grupin e dyte. Keta jane helmi per nje skuader.”

“Te isha si Interi do ti zhdukja keto lloj lojtaresh. Disa here eshte e veshtire se ti mund te mos e duash nje lojtar, por presidenti te pyet: sa do me kushtoje? E keshtu je i detyruar te mbesesh me ato lojtare.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.