Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

6,971 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Boer: “Tek Interi kishte telashe, lojtaret benin cfare te donin. Nje grup prej 7-8 vendosnin, te tjeret jashte…”

De Boer: “Tek Interi kishte telashe, lojtaret benin cfare te donin. Nje grup prej 7-8 vendosnin, te tjeret jashte…”
Inter Club Staff

Frank De Boer, i intervisutar tek Ziggo Sport, eshte rikthyer tek eksperienca e tij tek Interi.

Frank De Boer, ka folur per Ziggo Sport, dhe nder shume temat e folura, ka qene edhe eksperienca tek Interi: “Ne itali kam pasur me shume se nje problem, nga ana e gjuhes por jo vetem. Kam pasur veshtiresi edhe ne transmetimin e ideve dhe bindjeve te mia. Menyra jone e te menduarit eshte shume e ngjashme me ate angleze, ndersa tek Interi ishte cdo gje e mbeshtetur ne ndenja. Ishte krijuar nje grup prej 7-8 lojtaresh, dhe te tjeret ishin te nxjerre jashte…”

LOJTARET – “Ka pasur shume telashe, lojtaret benin cfare te donin. Nuk kam pare kurre dicka te ngjashme. Kam provuar te bej nje loje pozicionale tek Interi, por lojtaret e moshave tek Ajax e benin me mire. Nuk e prisja dicka te tille, nuk shikoja perkushtim ne disa ushtrime dhe per mua ishin fondamentale per te kuptuar menyren se si do luanim.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.