Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,743 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Grandis (SKY): “Interi duhet te marre nje tjeter sulmues, deri tani…”

De Grandis (SKY): “Interi duhet te marre nje tjeter sulmues, deri tani…”
Xhorxh Gellci

Ne ditet e shkuara, ne Pinzolo, ka folur Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit, sipas te cilit me ardhjen e Icardi dhe Belfodil, dhe me rifutjen nga demtimi te Milito, sulmi zikalter mund te quhej i kompletuar. Pikerisht per repartin e sulmit ka folur gazetari dhe analisti i SkySport, Stefano De Grandis, sipas te cilit:

Sulmues? Interi duhet te marre edhe nje sulmues te dyte, alternative per Palacion. Sepse Milito, Icardi dhe Belfodil jane qe te tre sulmues te pare. Belfodil dhe Icadi do te fillojne kampionatin si te barabarte, por ndoshta i pari ka nje avantazh te vogel sepse eshte me gati, por edhe Icardi eshte nje lojtar i mire. Skuadra zikalter mund te rritet ne krahasim me vitin e shkuar, por nuk besoj se munden ta fitojne kampionatin ne kaq pak kohe.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.