Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 26, 2019

Scroll to top

Top

517 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Vrij, cfare fjalesh: “Juve? Do te jete nje ndeshje ku Interi do luaje si e barabarte. Me Skriniar une…”

De Vrij, cfare fjalesh: “Juve? Do te jete nje ndeshje ku Interi do luaje si e barabarte. Me Skriniar une…”
Inter Club Staff

Dje eshte prezantuar per here te pare nje play list zikalter e cila eshte quajtur Inter Hits. 

E keshtu, lojtaret qe e prezantuan kane qene tre: portieri i trete Tommaso Berni si dhe dy shoket e repartit te mbrojtjes: Milan Skriniar dhe Stephan De Vrij.

Hollandezi ne kete event ka folur per mikrofonat e medias italiane SportMediaset ekskluzivisht dhe ka folur per ndeshjen ndaj Juventusit qe do te luhet te premten por edhe mbi shokun e tij te repartit, Milan Skriniar.

Ata te dy kane zhvilluar nje shoqeri prej muajsh tashme dhe ndajne edhe dhomen e gjumit bashke ne Appiano Gentile por edhe ne transferta.

Ja fjalet e De Vrij dje per gjithcka me lart: 

“Skriniar? Po, do te genjeja po te thoja te kunderten.”

Image result for de vrij inter skriniar

“Je jemi miq te mire, jemi edhe shume te afert si karaktere te dy. Ndihem shume mire me te edhe jashte fushes pervec fushes.”

“Skri eshte nje mbrojtes shume i forte dhe duhet ta dini qe eshte gjithmone shume bukur te luaj me te.”

Si ndalet ky Juventus?

“Konceptet jane gjithmone te njejte, jane teper te forte dhe e kane treguar ne kampionat duke fituar pothuajse te gjitha ndeshjet.”

“Por mendoj se do te jete nje ndeshje intensive dhe nje sfide e bukur. Ne e kemi treguar qe jemi te forte. Do te luajme si te barabarte.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.