Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

545 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Vrij – Inter: mungon vetem nje detaj i vogel, pastaj mbyllet cdo gje!

De Vrij – Inter: mungon vetem nje detaj i vogel, pastaj mbyllet cdo gje!
Inter Club Staff

Gjithcka e bere: Stefan De Vrij do te jete nje lojtar i Interit ne sezonin e ardhshem.

Hollandezi qe eshte ne skadence kontrate me Lazion dhe qe ka vendosur te mos e rinovoje kontraten me klubin e Igli Tares, duket se ka vendosur destinacionin e sezonit te ardhshem

Gjithcka e konfirmon sot e perditshmja torineze, Tuttosport.

Ja cfare shkruan gazeta italiane ne faqet e saj:

“Pas nje ‘terhiq e mos e keput’ pafund ndermjet lojtarit dhe Lazios (qe nuk e ka mare aspak mire lajmin kur ai vendosi te mos rinovoje), lojtari tashme ka vendosur nje linje te kuqe per sa i perket te ardhmes se tij.”

De Vrij ka vendosur: e ardhmja nuk eshte kryeqyteti Italian.

“Ne fakt, mbrojtesi qendror i kombetares hollandeze do te transferohet me siguri me ne veri.”

De Vrij do te perfundoje ne duart e Interit, klub qe e ka dashur me force qe perpara se ai te vendoste per tu larguar, madje Interi ka qene nje nga arsyet qe ai vendosi te mos rinovoje.

“Me zikalterit ai ka nje marreveshje totale per cdo gje, mungon vetem shkembimi i dokumenteve ndermjet paleve per te formalizuar marreveshjen.”

“Madje ne ambjentet e aferta flitet se ndermjet lojtarit dhe Interit tashme eshte firmosur nje parakontrate qe parashikon se De Vrij do te luaje ne Milano vitin qe vjen, ne anen zikalter natyrisht.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.