Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 25, 2019

Scroll to top

Top

433 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Vrij: “Inter, projekt ambicioz. Skriniar eshte shume i forte, ndihem mire me te”.

De Vrij: “Inter, projekt ambicioz. Skriniar eshte shume i forte, ndihem mire me te”.
Juxhin Nebiaj

Stefan de Vrij ka dhen nje interviste per Gazzetta dello Sport ku flet per ditet e para te eksperiences se tij tek Inter:

Ne cilin modul preferoni te luani?
“Tek Lazio kemi luajtur me 3 dhe me 4 mbrojtesa. Tek Hollanda luajme me 3, nuk kam veshiresi te pershtatem”.

Si eshte impakti me boten zikalter e Spallettin?
“Tek Inter punohet shume, tifozet e shoket e skuadres me kane pritur shume mire. Kemi luajtur disa miqesore per te cilat po pergatisim sezonin. Ne? Mund te permiresohemi shume me teper”.

Objektivi skudeto?
“Te shohim ndeshje pas ndeshjeje. Duhet te zvogelojme largesine me skuadrat e tjera si Juve e Napoli. Ne kemi nje objektiv ambicioz, duhet te punojme shume per tu permiresuar”.

Juve ka nje Ronaldo me teper.
“Futbolli italian perfiton shume. jane te pathyeshem? Presim njehere, une jam i lumtur tek Inter, eshte nje hap i madh perpara ne karrieren time”.

Do debutoni ne grupe ne Champions.
“Mezi pres, eshte bukur te perballesh me skuadrat me te mira ne Europe. Inter eshte nje klub me ambicje dhe meriton te jete ne Champions”.

Ju kerkuan shume skuadra, perse zgjodhet Inter?
“Sepse ndjeva besimin e drejtuesve zikalter. Me prezantuan programin ambicioz ne te cilin une bej pjese. Ishte nje zgjedhje e lehte”.

Luani perkrah Skriniar. Cfare pershtypje keni?
“Milan eshte nje lojtar shume i forte e nje njeri shume i mire, per mua eshte kenaqesi te luaj me te till lojtar”.

Lautaro ne stervitje, e ke veshtire ta markosh?
“Eshte shume i fort, shihet ne ndeshje, ben levizjet e duhura por eshte akoma i ri. Ka shume kualitet”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.