Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

496 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Vrij, jo Premier Leagues dhe Barcelones. ka zgjedhur Interin: Ja detajet!

De Vrij, jo Premier Leagues dhe Barcelones. ka zgjedhur Interin: Ja detajet!
Inter Club Staff

Stefan De Vrij ka zgjedhur Interin. Sipas asaj qe tregon sot Corriere dello Sport, mbi hollandezin ka pasur nje presion shume te larte 2-3 ditet e fundit, pikerisht pasi drejtori sportiv i Lazios kishte zyrtarizuar se lojtari nuk do te rinovonte dhe kjo tratative kishte deshtuar.

“Inter e dinte qe konkurenca ishte teper e forte dhe e dinte se me disa superfuqi ne loje (mbi te gjitha Barcelona) ishte shume e komplikuar te luftoje per sherbimet e tij, por De Vrij i ka dhene nje urdher te qarte agjensise qe prokuron ate: nuk dua Angline dhe nuk dua pankine – shpjegon e perditshmja italiane -. Stefan deshironte te qendronte ne Itali dhe Interi i siguronte, pervec nje bluze titullari, edhe mundesine per te luajtur ne nje kampionat ku ai tashme ndihet mire dhe qendrimin ne nje vend qe ai tashme dashuron, Italine.

Me pak fjale, per Corriere dello Sport gjithcka eshte e mbyllur: do te kete nje kontrate 5 vjecare dhe nje rroge vjetore me 4 milione euro ne sezon (duke perfshire edhe te drejtat e imazhit). 

“Klubi zikalter ka bere nje goditje te madhe sepse kartoni i njezet e shtate vjecarit te Lazios, nese nuk do te ishte ne skadence kontrate do te ishte mbi 30 milione euro. Nuk do te shkoje ne boteror keshtu qe mund te filloje te punoje me Spallettin qe ditet e para ne Pinetina. Ka qene pikerisht tekniku italian qe ka shtyre shume per lojtarin.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.