Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

253 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Vrij shprehet shume i trishtuar: “Eshte nje barazim qe mund te pranohet. Por jam i zhgenjyer se kishim ardhur per…”

De Vrij shprehet shume i trishtuar: “Eshte nje barazim qe mund te pranohet. Por jam i zhgenjyer se kishim ardhur per…”
Inter Club Staff

Interi nuk ka dale me shume se nje barazim 1-1 ne Olimpico kunder skuadres se Lazios, edhe pse nga ajo qe u pa ne fushen e lojes, meritoi dicka me shume. 

Menjehere pas kesaj ndeshje, ai qe ka folur i pari nga lojtaret ka qene mbrojtesi hollandez, Stefan De Vrij.

Ai eshte nje ish-lojtar i Lazios, sepse perparas e te transferohej tek Interi ka luajtur per shume vite ne Olimpico dhe kjo ndeshje per te eshte gjithmone speciale.

Nderkohe, fjalet e tij kane qene keto: “Sot perballe kane qene dy skuadra teper te forta. Ka qene nje ndeshje futbolli shume e bukur per tu pare.”

“Dy skuadra qe kane kerkuar te fitojne, dhe ne fund nje barazim eshte ok. Eshte nje rezultat qe ne e pranojme ashtu si eshte.”

“Derbi? Jane shume lojtare qe do te shkojne neper kombetare dhe qe do te luajne shume ndeshje. Kjo eshte situata.”

“Duhet te rekuperojme dhe te qendrojme te jemi sa me mire sa here te na jepet mundesia. Duhet te bejme maksimumin.”

“Mendoj se sot kemi bere nje ndeshje te mire, na ka munguar dicka ne fund. Ja kemi dale qe te bejme gol, por jam shume i zhgenjyer pse barazuam.”

“Kishim ardhur ketu per te fituar dhe nuk me pelqen aspak qe nuk e arritem dicka te tile.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.