Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 11, 2022

Scroll to top

Top

740 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Vrij: “Une tek Inter? E kuptoj shume mire qe jeni kurioz, por dua tju them qe…”

De Vrij: “Une tek Inter? E kuptoj shume mire qe jeni kurioz, por dua tju them qe…”
Inter Club Staff

Jane Stefan De Vrij dhe Virgil Van Dijk dy kandidatet me te rendesishem per tu bere kapiten te Hollandes.

Pikerisht per kete por edhe per Interin ka folur De Vrij gjate nje interviste ne Hollande.

Ja fjalet e tij:

“Kapiten? E kujt sdo i pelqente? Do te ishte nje nder per mua – komenton mbrojtesi i Lazios i cili eshte shume prane Interit me parameter zero -. Nje here Van Persie me dha shirtin dhe nuk mund ta besoja, por ndodhi vertete.”

Image result for de vrij netherlands captain

Me pas, atij i behet nje pyetje edhe per Interin, dhe De Vrij pergjigjet: 

“E kuptoj qe jeni shume kurioz per sa i perket te ardhmes sime, por ne kete moment dua te mbyll pozitivisht sezonin tim me Lazios ku po luftojme per objektiva te rendesishem.”

“Tani jam ne kombetare, nuk mund te merem me thashetheme merkatoje. Mendjen e kam vetem tek fusha.”

Stefan De Vrij nuk lekundet keshtu per sa i perket zerave per te ardhmen e tij sepse sic eshte thene me para nga mediat, ka nje pakt te tij me skuadren aktuale per te mos e ber te ditur destinacionin e ardhshem.

Kjo ndoshta, edhe pse Interi eshte nje rival direkt i Lazios per nje vend ne Champions.

Kujtojme qe te gjitha mediat me te rendesishme ne Itali kane muaj qe shkruajne se ka nje marreveshje ndermjet mbrojtesit te Lazios dhe Interit per tu transferuar me parameter zero kete vere.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.