Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 27, 2021

Scroll to top

Top

528 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

De Zerbi, cfare fjalesh per Interin: “Cfare te them? Di vetem se Interi sot ka fituar duke…”

De Zerbi, cfare fjalesh per Interin: “Cfare te them? Di vetem se Interi sot ka fituar duke…”
Inter Club Staff

Direkt pas ndeshjes Inter-Shakhtar, ndeshje e mbyllur per zikalterit me rezultatin 2-0, per mediat ka folur edhe De Zerbi.

Ai ka thene keto fjale pas ndeshjes ne Meazza dhe nuk kane munguar edhe fjalet e bukura per Interin.

Pjesa e dyte tregoi se kualitetet individuale bejne diferencen?

“Nuk me ka pelqyer sot aspak skuadra. Cfare te them, di vetem qe Interi a fituar duke merituar dhe ne kemi humbur me merite.”

“Kemi luajtur me shume pak kurajo dhe me pak kualitet. Interi eshte mire dhe eshte nje skuader shume e madhe.”

“Duke fituar nje Serie A sezonin e shkuar ka fituar shume bindje dhe ka me shume durim. Nuk e humbet me mendjen ne situata te veshtira.”

Bilanci yt ne Champions?

“E kemi merituar nje pike dhe boll. Me Sheriff nuk kemi gjetur dot golin dhe sot nuk jemi ne gjendje te perballemi me Inter dhe Real ashtu si do te me pelqente.”

“Mungojne shume gjera, jo vetem tre titullare.”

Fakti se ne kampionat jeni dy skuadra qe luftoni a eshte nje minus ne Europe?

“Kete sezon kemi fituar Superkupe ndaj Dinamos dhe kemi te njejtat pike si ata. Kemi luajtur fort dhe ky Shakhtar nuk eshte ai i disa viteve me pare.”

“Duhet te ndertohemi, kemi shume lojtare te rinj. Duhet te kuptojme nese do te behen lojtare te medhenj.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.