Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 24, 2020

Scroll to top

Top

1,538 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Deco: “J.Mario me i miri, Miranda eshte nje Lider. Gabigol? Mund te jete ylli i ri i skuadres”.

Deco: “J.Mario me i miri, Miranda eshte nje Lider. Gabigol? Mund te jete ylli i ri i skuadres”.
  • On 11/10/2016, 16:48

Joao Mario me ka mahnitur. Kam pare finalen e Europianit me Xavi dhe te dy u dashuruam me te. Ka sens loje, elegant, shikon ate qe shume lojtare normal nuk mundin. Pervec Ronaldos eshte lojtari kyc per Portugalin. Inter ka ber nje blerje te madhe. Nuk ka ne qarkullim lojtar me te fort”. Ky eshte mendimi i Deco per numrin 6 zikalter.

Ke te kujton?
“Eshte e veshtire te besh krahasime. Eshte afer Seedorf, por nuk ka forcen e tij. Futblli italian eshte shume kerkues, por Joao Mario mund te jete menjehere protagonist”.

Tek Inter eshte edhe Miranda, te cilin ju e njihni mire.
“E kam ndjekur qekur ishte tek Atletico. Eshte nje lider, nje fitues. Nje nder mbrojtesat me te fort ne bote”.

Gabigol?
“E kam ndjekur me vemendje pasi eshte nje nder te rinjte me premtues. Nuk eshte Ronaldo, Fenomeni ishte unik. Por Gabigol mund te jete simboli i ri i futbollit brazilian. Kohet kane ndryshuar, Ronaldo, Kaka, Ronaldinho etj ishin lojtare qe kan ndryshuar futbollin tone. Gabigol mund te behet nje yll”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.