Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 23, 2021

Scroll to top

Top

715 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Barca-Inter, Conte jep lajmin e keq per Lukaku: “Per fat te keq, ai nuk do te luaje dot. Ka pesuar nje demtim ne kofshe.”

Barca-Inter, Conte jep lajmin e keq per Lukaku: “Per fat te keq, ai nuk do te luaje dot. Ka pesuar nje demtim ne kofshe.”
Inter Club Staff

Romelu Lukaku me sa duket nuk do te luaje dot ne ndeshjen e neserme te Champions League ne Camp Nou. 

Kete lajm e ka dhene sot ne konference Antonio Conte qe ka ndezur keshtu alarmin ne ambjentin zikalter.

Sipas asaj qe ka thene ai ne konfernce per shtyp, ka disa motive te qarta se pse stafi mjekesor nuk e ka quajtur si te gatshem per kete ndeshje lojtarin.

Ai as nuk eshte nisur ne Spanje me shoket e skuadres. Ja fjalet e tranjerit zikalter per kete:

“Nuk do te jete neser sepse ka nje problem ne kofshe. I kemi bere disa vizita dhe rezultatet kane dale negative.”

“Por edhe vete lojtari madje kishte dite qe na tregonte per nje problem qe kishte prej ditesh dhe dhimbje qe ndjente aty.”

“Keshtu, i besuam edhe fjaleve te tij dhe beme edhe kontrollet perkatese. Kur nje lojtar te thote se nuk eshte mire, duhet te mendohesh mire dhe duhet ta respektosh.”

“Por tani mendjen tek ndeshja e neserme, jo tek mungesat. Te gjithe mendjen tek Barcelona.”

Keto kane qene fjalet e Contes me Lukaku keshtu qe nuk do te luaje neser. Tani eshte vene ne dyshim edhe prezenca e tij ndaj Juventusit te dielen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.